Wprowadzenie

Teen Wolf jest to bardzo dobry serial ściśle powiązany z nadprzyrodzonym światem. Jak wskazuje tytuł jest konkretnie związany z Wilkami a bardziej wilkołakami. Jest to serial który kładzie nacisk na rozwiązywanie problemów z którymi zmaga się główny bohater i jego przyjaciele, niby banalne jak się o tym myśli ale ile to już razy spotykaliśmy się z przedstawieniem banału w świetny sposób.

Opis

Głównym bohaterem Serialu jest Scott McCall, zwykły uczeń żyjący każdym kolejnym dniem, lecz pewnego dnia zostaje ugryziony przez wilkołaka w lesie i całe dotychczasowe życie zwykłego chłopaka się zmienia. W jednym momencie wszystkie bajki, mity i legendy stają się prawdą a Scott staje się bardzo popularny. Wszystko to prowadzi do coraz mroczniejszych tajemnic tego niezwykłego świata.

Recenzja

Zaczynając od aktorów, są oni dobrze dopasowani do postaci które odgrywają gra aktorska jest na wysokim poziomie. Postaci są bardzo ciekawie przedstawione i świetnym elementem całego serialu jest to, że bohaterów poznajemy przez cały serial po  trochu. Niemożna również przejść obojętnie obok bohatera odgrywanego przez świetnego Dylana O’Briena mianowicie mowa o Stilesie. Wszyscy doskonale znamy z różnych filmów czy seriali postaci które każdy uwielbia i Stiles ewidentnie należy do tego zaszczytnego grona, polecam przekonać się o tym na własne oczy. bohater moim zdaniem jest najbardziej barwny ze wszystkich ale nie można odmówić uroku reszcie bohaterów bo jest wielu których darzyć można równie wielką sympatią.

Jak już wcześniej wspominałem wątek jest dość banalny ale ciekawy, wszyscy znamy seriale filmy które się ogląda bo mają „to coś”. Teen Wolf należy do seriali które właśnie „to” posiadają. Standardowo dość wygląda to tak że główny bohater walczy ze złem i z różnymi antagonistami co sezon, żadna nowość prawda? Tak, natomiast przedstawione jest to w sposób który nie pozwala nam oderwać się od ekranu ten serial się po prostu pochłania.

Plusem serialu jest fenomenalna ścieżka dźwiękowa. Świetnie buduje klimat z odcinka na odcinek, gdy fabuła staje się coraz bardziej mroczna to samo dzieję się z muzyką nadaje nam nietypowy i przede wszystkim niepowtarzalny klimat jest to ogromna zaleta.

Oczywiście serial posiada wady bo jak wiemy nic nie jest idealne i w mojej opinii gdy oglądałem serial rzeczą która mnie najbardziej raziła w oczy to charakteryzacja. W pierwszych sezonach jest ona po prostu słaba, niemiła dla oka ale fabuła nam to wynagradza. Szukając kolejnej wady znajduję tutaj odchodzenie bohaterów czasami poboczne postaci znikają i Scenarzyści nie trudzą się żeby wyjaśnić nam co się z nimi dzieje.

Na plus chciałbym tutaj dodać wątek miłosny serialu nie jest na planie głównym prowadzony jest bardziej przy okazji, jest miły dla oka nie psuje nam oglądania są momenty w których można się wzruszyć. Jest po prostu bardzo przyjemny.

Opinia

Serial bardzo przyjemny w mojej ocenie wypada on dobrze jest to fajny serial osadzony w świecie nadprzyrodzonym i świat ten jest bardzo ciekawie przedstawiony. Posiada unikalny pomysł i ciekawie się to ogląda ciężko odejść od ekranu, ponieważ chcemy wiedzieć co się dalej stanie, jak rozwiąże się zagadka. Podczas oglądania jakiegoś serialu często jest tak, że muszę pokochać jakiegoś bohatera żeby dalej oglądać i takim bohaterem jest właśnie Stiles. Polecam serial ludziom którzy lubią jednak taką tematykę świata nadprzyrodzonego bo jest ciekawie i fajnie wszystko przedstawione, jest miłe dla oka i nie nudzimy się nawet przez chwile oglądania serialu. Podsumowując również serial ma więcej zalet niż wad.